رزرو آنلاین بلیط هواپیما داخلی

رزرو آنلاین بلیط هواپیما داخلی

پرسش‌های متداول

چه مدت قبل از سفر لازم است برای خرید بلیط های داخلی اقدام کرد؟

اگر قصد سفر با پرواز داخلی در زمان تعطیلات را دارید، توصیه می‌کنیم از چند ماه قبل از سفر برنامه ریزی کرده و بلیط هواپیما داخلی خود را خریداری کنید. اما اگر در سایر روزهای سال قصد سفر دارید، می‌توانید چند روز قبل از سفر و تاریخ مورد نظرتان اقدام به خرید بلیط نمایید. گاهی اوقات می‌توانید با خرید بلیط لحظه آخری یا چارتر، از بسیاری از هزینه‌های خرید بلیط صرفه جویی کنید. خرید بلیط چندماه قبل از سفر همچنین از افزایش قیمت بلیط در روز سفر جلوگیری می‌کند.

چگونه پیش از رزرو بلیط، درباره آن و فرآیند رزرو، اطلاعات به دست بیاوریم؟

شما می‌توانید با تماس با تیم پشتیبانی رزرواسیون تریپ پلاس اطلاعات لازم در مورد خرید بلیط و نحوه رزرو آن را به دست آورید؛ شماره تماس: 02141365

آیا پس از خرید بلیط پرواز داخلی، امکان تغییر تاریخ پرواز وجود دارد؟

اگر تصمیم دارید تاریخ پرواز را تغییر دهید، لازم است با پشتیبانی سامانه تریپ پلاس تریپ پلاس تماس گرفته و راهنمایی لازم را دریافت کنید. بصورت کلی در پروازهای داخلی تغییر تاریخ به معنی استرداد رزرو موجود و سپس صدور پرواز در تاریخ جدید است که با توجه به قوانین هر ایرلاین جریمه های متقاوتی دارد.

آیا رزرو بلیط هواپیما داخلی برای کودکان ارزان تر است؟

قیمت بلیط پرواز داخلی برای کودکان زیر 12 سال حدود 50 الی 75 درصد، و برای نوزادان زیر 2 سال، حدود 10 درصد از قیمت بزرگسال همان بلیط است. البته توجه داشته باشید که این قوانین نسبت به نوع بلیط و ایرلاین متفاوت است. برای کسب اطلعات بیشتر با تیم پشتیبانی تریپ پلاس تماس بگیرید.

آیا پس از خرید اینترنتی بلیط هواپیما امکان کنسل کردن آن وجود دارد؟

پس از رزرو بلیط داخلی از سامانه رزرواسیون تریپ پلاس شما می‌توانید با خیال راحت بلیط را کنسل کرده و امکان استرداد وجه در صورت کنسلی وجود دارد. با این حال ممکن است شامل جریمه شوید، بنابراین لازم است از میزان جریمه اطلاعات لازم را کسب نمایید. میزان جریمه بستگی به نوع بلیط، نوع کلاس و... دارد. همچنین لازم به توضیح است یکسری از پروازهای چارتری امکان کنسلی و ابطال را ندارند.

آیا هزینه خرید آنلاین بلیط از خرید حضوری بیشتر است؟

اگر از وب سایت سامانه رزرواسیون بلیط-هتل-تور تریپ پلاس خرید بلیط پرواز داخلی را انجام دهید، نه تنها هزینه بیشتری پرداخت نخواهید کرد، بلکه گاهی اوقات می‌توانید از تخفیفات ویژه سایت نیز استفاده کنید. همچنین تیم پشتیبانی به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

چگونه می‌توان با تیم پشتبانی تریپ پلاس تماس گرفت؟

تیم پشتیبانی تریپ پلاس به صورت شبانه روزی در هر روز هفته، حتی روزهای تعطیل آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. برای ارتباط با تیم پشتیبانی می‌توانید با شماره‌های موجود بر روی سایت در قسمت تماس با ما، تماس بگیرید.

رزرو آنلاین بلیط هواپیما داخلی

برای رزرو آنلاین بلیط هواپیما داخلی می‌توانید از سامانه رزرواسیون تریپ پلاس کمک بگیرید. شما می‌توانید با وارد کردن نام شهر مبدأ و شهر مقصد، تاریخ رفت و برگشت و تعداد مسافران، قیمت بلیط‌های مختلف از پروازهای موجود را مشاهده کرده و بلیط مورد نظر خود را رزرو کنید. در سامانه تریپ پلاس پس از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز و انتخاب بلیط، باید یک فرم رزرو تکمیل شده و سپس با استفاده از روش‌های پرداخت الکترونیکی، هزینه بلیط را پرداخت کنید. پس از پرداخت، بلیط شما به صورت الکترونیکی صادر شده و به ایمیل یا شماره تلفن همراه شما ارسال خواهد شد. شما می‌توانید آن را در موبایل یا کامپیوتر خود ذخیره کنید.

از آنجایی که قوانین مربوط به ایرلاین‌های داخلی متفاوت است، برای خرید بلیط هواپیما داخلی بهتر است قبل از خرید با شرایط خرید و قوانین شرکت‌های هواپیمایی آشنا شوید. همچنین برای بهره‌برداری بهینه و کاهش هزینه، بهتر است از سفر در روزهای پرمسافرت و ایام پیک اجتناب کرده و در اوقات کم تردد سفر کنید.

در مرحله تأیید خرید بلیط پرواز داخلی، بهتر است اطلاعات خود را به دقت وارد کنید و پیش از تأیید نهایی، اطلاعات را بررسی کرده تا از عدم وجود خطا و اشتباه در اطلاعات خود اطمینان حاصل کنید. همچنین در صورت نیاز، اطلاعات خود را بروزرسانی کنید. پس از خرید بلیط هواپیما داخلی، باید از شرایط لغو بلیط و تغییر بلیط آگاه باشید و در صورت نیاز، از این امکانات استفاده کنید. در سامانه رزرواسیون تریپ پلاس امکان خرید و صدور بلیط تمام پروازهای داخلی و ایرلاین‌های فعال برای شما امکان‌پذیر است.

در هنگام سفر با بلیط هواپیما داخلی، بهتر است حداقل یک ساعت قبل از زمان پرواز به فرودگاه مراجعه کرده و فرآیند تأیید هویت و بررسی بلیط را انجام دهید. همچنین در صورت داشتن بار مسافر، حداقل 2 ساعت قبل از زمان پرواز به فرودگاه مراجعه کرده و بار خود را تحویل دهید. بهتر است در هنگام سفر با هواپیما داخلی، مستندات مورد نیاز مثل شناسنامه یا کارت ملی را همراه داشته باشید تا در صورت نیاز به آنها، مشکلی در سفر شما ایجاد نشود. همچنین قبل از سفر، بهتر است شرایط جوی مقصد را بررسی کرده تا از نیاز به انجام تغییرات در برنامه سفر جلوگیری کنید.

لازم به توضیح است قوانین مربوط به ایرلاین های داخلی متفاوت است و لازم است قبل از صدور بلیط مواردی از قبیل میزان بار مجاز، قوانین حمل حیوان، شرایط کنسلی و ابطال پرواز و... را چک کنید. سامانه رزرواسیون تریپ پلاس قابلیت صدور تمام پروازهای داخلی و ایرلاین های فعال در کشور را دارد. بعد از پرداخت اینترنتی رزرو هواپیمای داخلی خود می توانید فایل بلیط را دریافت نمونده و آن را در موبایل و یا کامپیوتر خود ذخیره کنید.