رزرو آنلاین بلیط هواپیما خارجی

رزرو آنلاین بلیط هواپیما خارجی

پرسش‌های متداول

نحوه خرید بلیط پروازهای خارجی به چه صورت است؟

خرید بلیط از طریق سامانه رزرواسیون تریپ پلاس بسیار آسان است. برای این منظور ابتدا مسیر خود و سپس پرواز خارجی خود را انتخاب کرده و پس از تکمیل فرآیند خرید با سیستم شتاب پرداخت ریالی خواهید داشت. شما می‌توانید علاوه بر پرواز خارجی بین دو مسیر (یک طرفه و دو طرفه)، بلیط چند مسیره نیز خریداری کنید.

بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیمای خارجی چند روز قبل از پرواز است؟

با توجه به اینکه امکان رزرو بلیط از ماه‌ها قبل از پرواز وجود دارد اما گاهی هم پیش می‌آید که بلیط در روزهای نزدیک به پرواز ارزانتر است (درصورت پیک نبودن تاریخ سفر شما). بنابراین اگر اهل ریسک هستید می‌توانید تا چند روز قبل سفر، صبر کنید. با این حال ما پیشنهاد می‌کنیم این کار را برای تعطیلات و ایام پر سفر انجام ندهید، زیرا علاوه بر پر شدن پرواز خارجی، امکان افزایش قیمت بلیط نیز وجود خواهد داشت.

حداکثر میزان بار مجاز در پرواز خارجی چقدر است؟

بازه 20 تا 50 کیلوگرم‌ میزان بار عمومی است. در این مورد این میزان خود ایرلاین اطلاعات دقیق در اختیار شما قرار می‌دهد. حتماً هنگام خرید بلیط پرواز خارجی به جزئیات پرواز و بلیط دقت کافی داشته و میزان بار مجاز را مطالعه کنید. کلاس پروازی نیز در میزان بار مجاز تاثیرگذار است.

تفاوت بلیط سیستمی خارجی ‌با بلیط چارتری خارجی چیست؟

بلیط سیستمی و بلیط چارتری، دو نوع بلیط هواپیمایی هستند که تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند. بلیط سیستمی، بلیطی است که از طریق سیستم رزرواسیون هواپیمایی‌ها خریداری می‌شود. این نوع بلیط معمولاً قابل استرداد و در صورت لزوم قابل تغییر است، ولی قیمت آن معمولاً بالاتر از بلیط چارتری می‌باشد.

بلیط چارتری، بلیطی است که توسط یک شرکت یا گروه خصوصی برای سفر به مقصد خاصی سفارش داده می‌شود. این نوع بلیط معمولاً قیمت پایین‌تری نسبت به بلیط سیستمی دارد، اما قابلیت تغییر و استرداد آن کمتر است. به طور کلی، بلیط سیستمی برای سفرهای بلندمدت و طولانی‌تر مناسب است، در حالی که بلیط چارتری بهترین گزینه برای سفرهای کوتاه مدت و جمعی است.

آیا بلیط پروازهای خارجی قابل استرداد و کنسل شدن است؟

استرداد بستگی به ایرلاین، تاریخ پرواز، نوع صندلی (اکونومی، بیزنس و...) و نیز فروشنده بلیط دارد. هنگام خرید یا رزرو پرواز خارجی، حتما مقررات و شرایط استرداد بلیط را مطالعه کرده و از مشکلات استرداد پیشگیری کنید. به طور کلی استرداد بلیط سیستمی و بلیط فرست کلاس یا بیزینس نسبت به سایر بلیط‌ها راحت‌تر است اما در عوض شما هزینه بلیط بالاتری پرداخت کرده اید.

آیا برای خرید بلیط ایرلاین‌های خارجی، نیاز به کردیت‌کارت یا روش‌های پرداخت ارزی است؟

به هیچ عنوان به پرداخت ارزی نیاز نخواهید داشت. شما هزینه‌ پرواز خارجی را به صورت ریالی و با کارت‌های عضو شتاب که در دست دارید، تنها با داشتن رمز دوم کارت پرداخت کرده و بلیط بلافاصله صادر شده و قابل استفاده است.

رزرو آنلاین بلیط هواپیما خارجی

سامانه رزرواسیون جامع تریپ پلاس امکان رزرو و صدور تمامی پروازهای بین المللی و خارجی را برای مسافران عزیز فراهم کرده است. شما با انتخاب شهر مبدا و مقصد خود و سپس تاریخ سفر و تعداد مسافران می توانید لیست پروازهای موجود را با قیمت مشاهده بفرمایید. لازم به توضیح است شما باید نوع سفر خود که یک طرفه، دو طرفه و یا چند مسیره است و همچنین نوع خدمات کابین (بطور مثال کابین اقتصادی، بیزینس و...) را انتخاب بفرمایید.

برای رزرو بلیط پرواز های خارجی باید مشخصات کامل پاسپورتی مسافر یا مسافرین را به همراه داشته باشید. همچنین قبل از صدور پرواز حتما قوانین مربوط به ایرلاین خود را چک کنید. مواردی از قبلی میزان استاپ در فرودگاه مقصد برای پرواز های چند مسیره، میزان بار مجاز، قوانین مربوط به وسایل ممنوعه در پرواز، شرایط کنسلی و ابطال پرواز، شرایط تغییر تاریخ و ... جزء موضوعات مهم برای مسافران می باشد.

اصولاً رزرو بلیط خارجی نیاز به دسترسی به یک وب سایت یا اپلیکیشن اختصاصی برای همین منظور دارد. با ورود به وب سایت تریپ پلاس، می‌توانید به راحتی پروازهای مختلف را جستجو کرده و قیمت‌ها را مقایسه کنید. همچنین، شما می‌توانید با استفاده از این وب سایت، ترکیبی از پرواز‌ها و ایرلاین‌های مختلف را برای رسیدن به مقصد خود مقایسه کنید.

در حالت عادی، برای رزرو بلیط، لازم است اطلاعات تاریخ سفر، مبدأ و مقصد و نام مسافران را وارد کرده و به صفحه پرداخت بروید تا از طریق درگاه پرداخت، هزینه بلیط را پرداخت کنید. در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی و پشتیبانی، می‌توانید با تیم پشتیبانی تریپ پلاس تماس گرفته و اطلاعات لازم را دریافت نمایید. در ادامه به صورت کلی نحوه رزرو بلیط پرواز خارجی توسط تریپ پلاس توضیح داده شده است:

  • ورود به سایت: در ابتدا لازم است به وب سایت تریپ پلاس به آدرس tripplus.ir وارد شوید.
  • جستجوی پرواز: با ورود به صفحه اصلی سایت، اطلاعات جستجوی پرواز که شامل تاریخ سفر، شهر مبدأ و مقصد و تعداد مسافران است را وارد کنید.
  • انتخاب پرواز: بعد از جستجو، لیست پروازهای موجود نمایش داده می‌شود و شما باید پروازی را انتخاب کنید که با نیازهای شما هماهنگ است.
  • ورود اطلاعات: در مرحله بعد، تمام اطلاعات مسافران که شامل نام، نام خانوادگی، شماره پاسپورت و مشخصات دیگر است را وارد کنید.
  • پرداخت آنلاین: پس از ورود اطلاعات مسافران، به صفحه پرداخت هدایت می‌شوید که در آن می‌توانید هزینه بلیط را پرداخت کنید.
  • دریافت بلیط الکترونیکی: پس از پرداخت موفق، بلیط الکترونیکی به ایمیل یا شماره تماس شما ارسال می‌شود که می‌توانید آن را چاپ یا در موبایل خود ذخیره کنید.

در هر مرحله از رزرو بلیط هواپیما خارجی، شما می‌توانید با شماره 02141365 جهت رزرو بلیط تماس گرفته تا هرگونه سوال و مشکلتان را با پشتیبانی آنها مطرح کنید.