سفر هوایی به جزیره قشم

  • تحریریه تریپ پلاس
  • 1402/3/17
سفر هوایی به جزیره قشم

قبل از سفر به قشم، ما تصمیم گرفته بودیم با ماشین تا بندرعباس برویم و بعد از آن با لنج به قشم برویم. اما خب با توجه به خستگی مسیر و کمبود وقت، سفر هوایی را انتخاب کردیم. با پرس و جو تصمیم گرفته بودین در زمستان سفر کنیم. بعد از تاخیر سه ساعته پرواز ما بلند شد و حدود دو ساعت بعد فرودگاه قشم بودیم.

هتل خلیج فارس را از قبل رزرو کرده بودیم که تا فرودگاه نیم ساعت فاصله داشت. بعد از تاخیر به وجود آمده در پرواز حسابی خسته بودیم و تا اتاقمان را تحویل گرفتیم، استراحت کردیم. بعد از رفع خستگی برای شام به لابی هتل رفتیم. فاصله هتل تا ساحل حدود ده قدم بود و ما هم بعد از شام به دیدن دریا رفتیم که یک کافی‌شاپ دنج در نزدیکی آن قرا رداشت. برای ادامه قدم زدنمان دو لیوان قهوه سفارش دادیم و شب را اینطوری سپری کردیم.

روز اول سفر

بازارهای قشم، زبانزد خاص و عام هستند و ما هم برای اولین مقصدمان خرید را انتخاب کردیم. ابتدا به بازار درگهان سر زدیم، چون فاصله آن تا هتل زیاد بود با تاکسی مسیر را طی کردیم. بازار درگهان واقعا قیمت‌های مناسبی داشت و همانطور که گفته بودند اجناس با کیفیتی هم در میان آنها بود. قیمت‌ها به اندازه‌ای مناسب بودند که در فرودگاه مردم را با کیف دستی‌های بزرگ و اضافه می‌دیدیم.

بعد از خرید برای نهار به رستوران رفتیم. رستوران‌های قشم تفاوت زیادی از نظر طعم، قیمت و تنوع با یکدیگر ندارند. چون فاصله هتل با بازار زیاد بود تصمیم گرفتیم روز اول را به طور کامل در بازار سپری کنیم. برای شام ماهی کبابی و خوراک میگو سفارش دادیم و از طعم تازه آنها لذت بردیم. شب مجددا به ساحل رفتیم و از منظره دریا لذت بردیم.

هتل خلیج فارس قشم

روز دوم سفر

حاذبه‌های قشم زیاد است و اگر اهل دیدن مکان‌های تاریخی و بازدید از آنها هستنید؛ حتما برنامه ریزی کنید تا آنها را از دست ندهید. چون با تور آمده بودیم، بیشتر مناطق گردشگری قشم را گشتیم. اولین مقصدی که رفتیم، جزایر ناز، بندر هرمز و لافت بودند. به اندازه کافی وقت و انرژی برای گردش در جزایر ناز و بندر هرمز نیاز خواهید داشت و ماهم که این را نمی‌دانستیم کل روز دوممان را در این دو جزیره سپری کردیم. برای نهار به رستوران‌های محلی آنها رفتیم و غذاهای محلی قشمی خوردیم.

بازدید از دره ستارگان و جنگل حرا هم به صورت فشرده با تور صورت گرفت و تا موقع شام به دره تندیس‌های قشم رسیدیم. برای بازدید از جنگل حرا باید کمی منتظر می‌ماندیم، چون صف طولانی بود و قایق‌های آنها کم. در اطراف جزیره هرمز هم خانم‌هایی به فروش صنایع دسنی مشغول بودند.. ما هم از روی علاقه چند سوغات برای خانواده از میان آنها خریدیم. برای شام، فلافل خوردیم که واقعا بعد از آن همه گشت و گذار می‌چسبید.

سوغات قشم

روز آخر در قشم

از ابتدای سفر که مدت زمان آن را سه روزه انتخاب کرده بودیم، می‌دانستیم واقعا زمان محدودی برای دیدن جزیره زیبای قشم است. با این وجود باید باز می‌گشتیم چون هر دو شاغل بودیم و مرخصی‌هایمان محدودیت داشت. برای آن دسته که علاقه‌ای به دیدن مکان‌های گردشگری قشم ندارند، باید بگویم، اگر تمام سه روز سفرمان را هم خرید می‌کردیم کافی نمی‌بود، قیمت‌های قشم در کنار کیفیت و تنوع اجناس واقعا ارزش خریدن مقدار زیاد و مورد نظر از هر چیزی را داشتند.

به همین ترتیب برای روز سوم مجددا به بازار رفتیم. از صبح تا ظهر را در بازار می‌گشتیم و برای نهار به هتل رفتیم. بعد خوردن نهار، برا تحویل اتاق باید سریع وسایلمان را جمع می‌کردیم. ساعت چهار عصر، پرواز داشتیم و چون مدت زیادی تا آن فاصله بود به ساحل رفتیم. بعد از عکس گرفتن، به هتل بازگشتیم و با ترانسفر به فرودگاه رفتیم. تجریه بسیار دلنشینی بود، برای ما سفر جنبه استراحت دارد و بیشتر برای وقت گذرانی به سفر می‌رویم با این حال، جزیره قشم برای هر نوع سفری مناسب است.

دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید خود شوید
{{name.error}}
{{email.error}}
{{commentMessage.error}}