سفر سه روزه به جزیره زیبای کیش

  • تحریریه تریپ پلاس
  • 1402/3/17
سفر سه روزه به جزیره زیبای کیش

جزیره زیبا و آبی کیش، بهترین مقصد برای گردشگری و مسافرت‌های کوتاه که نیاز به تجدید قوا و بدست آوردن آرامش دارید. بهترین روش رفتن به کیش، با هواپیماست. چرا که مستقیم و سریع به جزیره شما را می‌رساند. اما اگر سفر زمینی را ترجیح می‌دهید، باید برای 18 ساعت رانندگی و یک ساعت لنج سواری آماده باشید. علاوه بر این روش با قطار هم می‌توانید مسافت زمینی را بپیمایید، که البته با رسیدن به بندر‌عباس از طریق کشتی یا هواپیما باز هم باید وسیله خودتان را مشخص کنید.

کیش به هوای بهاری شش ماه دوم سالش معروف است. بنابراین بهترین زمان سفر به آن فروردین خواهد بود. تابش خورشید به این جزیره، باعث گرمای شدید در طول روز و دمای بالا در طی شب می‌شود. بهترین و خاطره‌انگیزترین بخش کیش گردی، صدای موسیقی است که در کوچه‌های آن هر شب می‌توان شنید. در بازارها نیز همیشه، به دلیل شب زنده داری اهالی جزیره، جشنواره و تخفیف می‌توان یافت.

روز اول سفر ما به کیش

روز اول سفر را با دیدن خلیج فارس اختصاص دادیم و در کشتی از نزدیک به دریای آبی آن چشم دوختیم. قصد داشتیم خانوادگی زمان غروب در یک کنسرت روی آب حضور داشته باشیم. با این حال، چیزی از تفریحات آبی برای خانواده جذاب نیست. به مجتمع تفریحات دریایی رفتیم، این مجتمع در بلوار اندیشه کیش قرار دارد و انواع بازی‌های آبی را ارائه می‌دهد. ما با اسکی روی آب شروع کردیم، به مدت یک ساعت هم غواصی کردیم ولی با خستگی زیاد مواجه شدیم. بچه‌ها به ترتیب: بانانا، جت اسکی، قایق تندرو و پاراسل را سوار شدند و حسابی خوش گذراندند. برای ماساژ به داخل مجتمع رفتیم و بعد از آن نوشیندی خنکی از کافه سفارش دادیم.

کنسرت‌های کیش به طور کلی، در همان بلوار اندیشه برگزار می‌شوند. نام مجموعه آن نیز آوای خلیج فارس است. این مجموعه رستوران نیز داشت. چون ما صبح رسیده بودیم، صبحانه را در هواپیما خوردیم و برای نهار هم میان وعده سبکی انتخاب کردیم تا بچه‌ها موقع تفریح در آب حالشان بد نشود. اما برای شام قصد داشتیم به رستوران مجموعه سر بزنیم. آوای خلیج فارس، کافه رستوران، باشگاه کودکان، سالن تئاتر، اسکله، باغ گلها، گیم لندز و سالن کنسرت دارد، بنابراین یک روز کامل برای وقت گذرانی در آن لازم است.

رستوران مجموعه آوای خلیج فارس

روز دوم در کیش

ما در کیش سوئیتی خانوادگی از طرف دوستان پدرم کرایه کرده بودیم. بنابراین بعد خوردن صبحانه‌ای مختصر روز دوم را به دیدن پاساژها رفتیم. یکی از متفاوت‌ترین بازارهای کیش، بازار عرب‌ها یا صفین گفته می‌شود. این بازار از قدیمی‌ترین مراکز خرید در کیش و دارای مناسب‌ترین قیمت‌هاست. جایی که بازار صفین قرار دارد، شهرک صفین است؛ که در کنار آن بازار پارس خلیج نیز قرار گرفته. در این پاساژ جدود 150 فروشگاه، کافه و رستوران قرار دارد. تا ظهر به گشت زنی در پاساژها مشغول بودیم.

بعد از خوردن نهار در پاساژ، به دیدن جاذبه‌های طبیعی جزیره رفتیم. صخره قارچی اولین جایی بود که به آن سر زدیم. این سخره، به علت شباهتش به قارچ در حالی که در آب قرار دارد،اینظور نام گرفته است. یک مکان مناسب برای عکس گرفتن که کشتی یونانی را نیز به عنوان بخشی از نمای آن می‌توانید ببینید. کشتی یونانی، کشتی به گل نشسته‌ایست که در پارک ساحلی کیش آن را می‌توان دید. ابهتی وصف نشدنی دارد، این کشتی با اینکه عازم کشور یونان بود ولی در جزیره کیش به گل نشست و هرگز به مقصدش نرسید. اسب سواری و شترسواری نیز در پارک ساحلی انجام می‌شوند. بچه‌ها به دلیل علاقه‌زیاد، هر کدام یک دور شترسواری کردند و اینطور که از صورت‌های آنها معلوم بود، تجربه لذت بخشی برایشان بوده است.

برای شام، به پدیده کیش رفتیم، این رستوران بزرگ‌ترین رستوران سرپوشیده جهان است که در کیش قرار دارد. ابعاد پدیده کیش، حدود 6500 متر مربع است که نرسیده به میدان غروب قرار گرفته. منوی آن شامل: انواع کباب‌ها، گوشت تازه، غذاهای دریایی متنوع، غذاهای ایرانی اصیل و انواع غذاهای فرنگی می‌شود. در زمان سرو غذا، می‌توانید از موسیقی زنده نیز لذت ببرید. برای پایان دادن به روز دوم سفرمان، خاطره بسیار زیبایی بود.

رستوران پدیده کیش

روز آخر سفر ما به کیش

سومین روز و آخرین روز در کیش را به دلیل ساعت پرواز در شبمان به صورت فشرده برنامه‌ریزی کردیم. تصمیم داشتیم بعد از شام به سوئیت برگردیم و همانجا به سمت فرودگاه حرکت کنیم. بنابراین اولین مقصد ما پس از صرف صبحانه، تماشای زیر دریا بود. آکوریوم کیش بچه‌ها را هیجان زده کرده بود، با دیدن زندگی آبزیان از نزدیک محسور شده بودند. می‌توانستند ماهی‌های رنگی، مرجان‌های آبی و موجودات دریایی را از نزدیک ببینند. از طرفی امکان غواصی در این آکواریوم وجود داشت اما ما که قبلا در خلیج فارس غواصی کرده بودیم و تازه زمان هم برای این کار نداشتیم، بی‌خیال شده و به دیدن پارک دلفین و باغ پرندگان رفتیم. زمان برای دیدن بقیه جاها کم بود بنابراین به بچه‌ها گفته بودیم کمتر کنجکاوی کنند. تاظهر درگیر دیدن دلفین‌ها و پرندگان بودیم و برای نهار از یک رستوران نزدیک غذای دریایی سفارش دادیم.

آخرین مقصد ما در کیش، سافاری بود. بعد کویری و صحرایی جزیره در قسمت مرکزی جزیره قرار دارد. در این قسمت، ماشین‌های سافاری روی تپه می‌تازند و منظره بسیار هیجان‌انگیزی است. ظرفیت ماشین‌ها شش نفره و برای کودکان زیر 5 سال تنها در صورت تعهد والدین قابل ارائه است. خوشبختانه ما کودک زیر 5سال نداشتیم، بنابراین  نگرانی بابت آن برای ما ایجاد نشد. بعد از موتور سواری، به بانجی شوتینگ رفتیم و فقط دونفرمان تصمیم گرفتیم آن را امتحان کنیم، واقعا تفریح آدرنالین‌زایی است.

سافاری کیش

پارک سافاری، علاوه بر موتورسواری و بانجی شوتینگ، تونل وحشت، پینت بال، هرم مومیایی، شترسواری، نردبان معلق و بسیاری تفریحات دیگر نیز دارد. ما به عنوان آخرین تفریح عینک واقعیت مجازی را امتحان کردیم و پس از آن برای صرف شام به رستوران مجموعه رفتیم. غذایی که برای نهار خورده بودیم نسبتا سنگین بود و بعد از آن همه تفریح، هنوز گشنه نشده بودیم. با این حال، چون که در فرودگاه تا نیمه‌های شب منتظر میماندیم تصمیم گرفته بودیم شام را به صورت مختصر و سبک بخوریم. هوا تاریک شده بود و می‌توانستیم ستاره‌های کویر را موقع خوردن شام نگاه کنیم. این منظره بهترین منظره تمام این سه روز برای من بود.

سفر به کیش خاطره انگیز

برای سفر به کیش به خاطر داشته باشید، حتما عینک آفتابی، ضد افتاب و یک دست صندل مناسب برای پیاده روی با خود به همراه بیاورید. بسیاری فکر می‌کنند کیش با سفرهای شمال کشور متفاوت است و این اقلام را ترجیح می‌دهند همراه نیاورند. با این حال، افتاب کیش به اندازه آفتاب دریای خزر سوزاننده و داغ است. ساحل آن هم با وجود سنگی بودن نیاز به صندل مناسب دارد. بهترین کار این است پیش از سفر از محل اقامت و بلیط رفتو برگشتتان مطمئن شوید. ما بارها به کیش سفر کرده بودیم بنابراین، مشکلی با پیدا کردن مکان‌های تفریحی نداشتیم. اگر برای اولین بار به کیش می‌ایید حتما با یک تور گردشگری هماهنگ باشید و هتلتان را در نزدیک مرکز شهر انتخاب کنید.

دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید خود شوید
{{name.error}}
{{email.error}}
{{commentMessage.error}}