کنکورد پاریس

  • ویر استار تریپ پلاس
  • 1401/9/9
کنکورد پاریس

کنکورد پاریس

در سال ۱۷۹۵ به شکل کنونی در آمده و میدان کنکورد نامگذاری گردید. در وسط میدان کنکورد ستون زیبایی (L’obélisque ) نصب است که این ستون از کاوش های باستانی در خرابه های معبد رامسس دوم ( مربوط به قرن سیزدهم قبل از میلاد ) کشف شده است.

ارتفاع این ستون به ۲۳ متر و وزن آن به ۲۲۷ تن می رسد و بر روی آن با خطوط میخی مطالبی به افتخار رامسس دوم نوشته شده است. اين ستون در سال ۱۸۳۱ توسط محمد علی نائب السلطنه مصر به شارل دهم اهدا گردید و سپس در سال ۱۸۳۶ در محل کنونی آن نصب گردید. در ماه مي ۱۹۹۸ نيز، يك هرم نوك تيز و طلايي با ارتفاع بيش از سه متر و نيم بر اين ستون تاريخي افزوده شد.

ميدان كنكورد در ابتداي خيابان شانزه ليزه در منطقه هشت پاريس قرار دارد. اين ميدان پس از ميدان  Quinconcesدر شهر بوردو ، بزرگترين و وسيع ترين ميدان كشور فرانسه محسوب مي شود. در وسط میدان مشهور و قدیمی پاریس، که امروزه میدان کنکورد نامیده می شود و در کنار باغ توئیلری قرار دارد، در زمینی که توسط پادشاه اهدا گردید ، میدانی زیبا ساخته شد و مجسمه لویی پانزدهم در آن نصب گردید. با انقلاب كبير فرانسه، اين مكان توسط انقلابيون و مخالفان رژيم سلطنتي تخريب گرديد و به مكاني براي اعدام تبديل شد. لویی شانزدهم، ماری آنتوانت، دانتون و روبسپیر از جمله كساني هستند كه در این میدان سرهایشان به تیغ گیوتین سپرده شد.
با انقلاب کبیر فرانسه، میدان کنکورد توسط انقلابیون و مخالفان رژیم سلطنتی تخریب گردید و به مکانی برای اعدام تبدیل شد. لویی شانزدهم، ماری آنتوانت، دانتون و روبسپیر از جمله کسانی هستند که در این میدان سرهایشان به تیغ گیوتین سپرده شد.ماری انتوانت در سال ۱۷۵۵ در شهر وین در کشور اتریش زاده شد. ماری آنتوانت، دختر فرانسیس یکم بود و در سال ۱۷۷۰ به همسری شاهزاده لویی درآمد. چهار سال پس از ان لویی به پادشاهی فرانسه رسید و ماری آنتوانت شهبانوی فرانسه شد.آنتوانت یک بانوی اشرافزاده، ولخرج و خوشگذران بود که از روند جامعه آگاهی چندانی نداشت. گفته شده که زمانی که صدای انقلاب فرانسه بلند شده بود وی از کسی پرسید: که مردم چه می‌خواهند؟ آن شخص پاسخ داد: گرسنه‌اند و نان می‌خواهند. و شهبانو گفته بود: اکنون که نان ندارند چرا شیرینی نمی‌خورند!
در کل مردم فرانسه از او بیزار بودند و این بیزاری را در روزنامه‌های بومی آن زمان به نمایش می‌گذاشتند.در کوران انقلاب ماری آنتوانت از برادرش لئوپولد دوم پادشاه اتریش درخواست یاری کرد. با اعلام جنگ اتریش به فرانسه در حال انقلاب، مردم خشمگین در ۱۰ آگوست ۱۷۹۲ به پادشاهی لویی شانزدهم بر فرانسه پایان دادند. خانواده پادشاهی به زندان افتادند و کوشش شاه و شهبانو برای گریز نافرجام ماند و سرانجام در ۱۶ اکتبر ۱۷۹۳ هر دوی آنان به گیوتین سپرده شدند.
در سوي ديگر ميدان باغ تويلري که به موزه لوور منتهي مي‌شود قرار گرفته است. يکي از اضلاع ميدان کنکورد به ميدان ديگري به نام وندوم متصل است در اين ميدان نيز هتل‌هاي مجلل ريتز و وندوم و تعداد بسيار زيادي جواهر فروشي مجلل و معروف قرار دارد.علاوه بر اين در اين دو ميدان سالن‌هاي مد بسياري از معروف‌ترين طراحان لباس دنيا و شرکت‌هاي مشهور مُد قرار دارند. میدان کنکورد یکی دیگر از دیدنیهای پاریس و جاذبه های فرانسه به شمار می رود.

در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی در خصوص سفر به اروپا و تور فرانسه با ما تماس بگیرید

 سامانه رزرواسیون تریپ پلاس 02141365

 

دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید خود شوید
{{name.error}}
{{email.error}}
{{commentMessage.error}}