کلبه هور کیش

  • ویر استار تریپ پلاس
  • 1401/9/9
کلبه هور کیش

سواحل هور کیش

جزیره زیبای کیش در 18 کیلومتری کرانه جنوبی ایران در آب های نیلگون خلیج فارس قرار دارد. در غربی ترین بخش این جزیره دماغه ای با بستر صخره ای وجود دارد که کلبه هور نام دارد. هور به فضای میان دو صخره اشاره دارد که آب دریا در آن جا ساکن شده و آرام می گیرد. در گذشته ماهیگیران در این مکان کلبه ای بر پا کرده بودند، از این رو این مکان کلبه هور نام گرفت.

برای رزرو تور کیش  با ما تماس بگیرید. بالبخند پاسخگوی شما هستیم. سامانه رزرواسیون تریپ پلاس 02141365

جاذبه های دیدنی کلبه ساحلی هور

این منطقه به دلیل زلالی و شفافیت آب و وجود لاک پشت ها، صدف ها و انواع گوناگون ماهیان مثل هامور، سرخو، سنگسر و ... همانند آکواریومی طبیعی جلوه کرده و از جاذبه های گردشگری جزیره کیش به شمار می رود و توجه علاقمندان به غواصی را هم به خود جلب کرده است. عمق محل غواصی در کلبه هور تا 8 متر می رسد. همچنین غارکوچکی به طول 5 متر در کرانه جنوبی کلبه حور قرار دارد که گذر از آن به هنگام مد کامل تجربه ای لذت بخش خواهد بود.

طبیعت بکر و وحشی کلبه هور بسیار دل انگیز است، صدای برخورد موج آب با صخره های سنگی لذتی آمیخته با هیجان ایجاد می کند. زمانی که آب با صخره برخورد می کند از میان شکاف های صخره عبور کرده و به سمت بالا فوران می کند که صحنه ای بسیار زیبا و روح نواز به وجود می آورد. نمایان بودن رشته کوه های جنوب هرمزگان نیز چشم انداز زیبایی به منطقه داده است. به علاوه وجود یک لنج به گل نشسته در 200 متری ساحل جلوه ای شگفت انگیز به کلبه هور بخشیده و زیبایی آن را دو چندان کرده است. این لنج ماهیگیری سمبل کار و تلاش ساکنان جزیره کیش شناخته می شود که حدودا 10 سال پیش حد فاصل منطقه سفین و کلبه هور به گل نشسته و در حال حاضر با انجام عملیات روشنایی در شب روشن بوده و سبب می شود گردشگران از فضای دلپذیر ایجاد شده لذت ببرند.
طنین صدای دلنشین موج آب در سکوت شب و آسمان پر ستاره همراه با نسیم خنک دریا و منظره ی زیبای لنج به گل نشسته این منطقه را به یکی از خاطره انگیز ترین و به یاد ماندنی ترین مناطق زیبای کیش تبدیل کرده است.
از دیگر جذابیت های منطقه کلبه هور استفاده از انرژی پاک خورشیدی برای شیرین کردن آب شور و تبدیل آن به آب قابل استفاده است. آبگرمکن ها و اجاق های خورشیدی را نیز می توانید در این منطقه ببینید و به علاوه از آن ها استفاده کنید در این منطقه گردشگری امکانات رفاهی مناسبی برای گردشگران فراهم شده است. فضای تفریحی این منطقه با نورافکن هایی بزرگ روشن شده و آلاچیق ها، نیمکت ها و باربیکیوهای متعددی برای رفاه حال مسافران در نظر گرفته شده است. روزهایی که وزش باد کمتر است امکان ماهیگیری نیز وجود دارد.
اگر قصد دارید به جزیره کیش سفر کنید، لذت دیدن این منطقه و آرامش آمیخته با هیجان ناشی از برخورد موج و صخره را از دست ندهید.


کدام مراکز جزیره به کلبه هور نزدیک هستند؟


هتل های نزدیک به کشتی یونانی 

برای رزرو هتل کیش میتوانید با کارشناسان تریپ پلاس در ارتباط باشید.

دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید خود شوید
{{name.error}}
{{email.error}}
{{commentMessage.error}}